15 inspiracji stanowisk GAMINGowych

Link do artykułu 15 stanowisk gamingowych

Przyjazne i ergonomiczne stanowisko do pracy jako programista to podstawa. A może to za mało? Jeśli interesują Was gry lub ten styl urządzania stanowisk komputerowych to znajdziecie tutaj kilkanaście inspiracji.

Jaki powinien być GAMING ROOM?

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Najczęstsze motywy pojawiające się podczas urządzania stanowiska GAMINGowego to:

  • taśmy LED oświetlające różne części stanowiska,
  • panele LED na ścianie,
  • płytki 3D na ścianie,
  • figurki bohaterów z gier lub filmów,
  • oświetlenie wewnątrz komputera,
  • urządzenia peryferyjne (myszka, klawiatura) z oświetleniem RGB

Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystkie powyższe pozycje z łatwością znajdziecie w lokalnych sklepach lub sklepach internetowych. Bardziej wyszukane dekoracje czy urządzenia należy zrobić samemu lub po prostu zamówić z alieexpress :).

Stanowisko również do pracy

Jeśli jesteś programistą/ką lub pracujesz dużo przy komputerze to oczywistą rzeczą jest przygotowanie funkcjonalnego i ergonomicznego stanowiska. To powinno być priorytetem.

Zatem na co warto zwracać uwagę? Poniżej kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać – w oparciu o doświadczenie podczas tworzenia mojego stanowiska.

Odpowiednia ilość miejsca

Warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca na biurku oraz wokół siebie. Należy uwzględnić miejsce na ewentualne prowadzenie notatek czy dodatkowe przedmioty np. telefon, portfel, klawiaturę, myszkę.

Wygodne krzesło

To jest jedno z najbardziej istotnych rzeczy podczas urządzania stanowiska. Jak wiadomo nieważne jakie krzesło wybierzesz to i tak nie polepszy Twojego stanu. Pozycja siedząca w szczególności wielogodzinna nie jest naturalną pozycją dla człowieka. Jedyne co można zrobić to zminimalizować niedogodności wielogodzinnego siedzenia i sprawić żeby było jak najwygodniej.

Krzesła gamingowe niestety nie zawsze są krzesłami ergonomicznymi, więc należy bardzo uważać jeśli chcemy kupić takowe krzesło. Polecam przetestować w miarę możliwości model konkretnego siedziska. Krzesło powinno być wytrzymałe, wykonane z materiałów, które wytrzymają wielogodzinne siedzenie, wygodne. Powinno też posiadać regulację elementów aby dopasować je do naszego ciała.

Odpowiednie oświetlenie

Świecące LEDy oraz inne oświetlenie przy nieodpowiednim dobraniu lub ułożeniu mogą znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie. Wszystko ładnie wygląda przez chwilę, ale na dłuższą metę musi być przemyślane i nieprzesadzone. Skutkami złego oświetlenia może być ból głowy czy gorsze samopoczucie co może wpłynąć na nasze zdrowie i efektywność.

15 stanowisk gamingowych

Wszystkie zdjęcia pochodzą z https://www.facebook.com/groups/gamingroomsetuplayout.

One thought on “15 inspiracji stanowisk GAMINGowych

  1. Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *